zakupy w internecie

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Chociaż prowadzenie sklepu internetowego może się okazać bardzo dochodowym biznesem, jego założenie jest przedsięwzięciem wymagającym określonych nakładów finansowych. Koszty uruchomienia własnego e-sklepu zależą od wielu czynników, na które wpływ ma chociażby obecność dużej różnorodności i konkurencyjności na rynku usług związanych z branżą e-commerce.

Darmowe oprogramowanie

Założenie sklepu internetowego wymaga wybrania odpowiedniej firmy dostarczającej oprogramowanie, który posłuży do obsługi platformy. Wiele z nich posiada w swojej ofercie całkowicie darmowe rozwiązania. W takim wypadku na koszt sklepu internetowego zaliczyć trzeba rejestrację domeny, wykupienie hostingu oraz wydatki związane z eksploatacją komputera czy drukarki. Łącznie założenie sklepu internetowego będzie wówczas kosztowało kilkaset złotych. Takie rozwiązanie pozwala na niedrogi, ekonomiczny start, jednak założenie sklepu będzie wymagało bardzo dużej ilości czasu na konfigurację oraz wiedzy programistycznej, którą nie każdy posiada.

Oprogramowanie na abonament lub zlecenie

Alternatywą dla darmowej platformy może być wykupienie abonamentu na bardziej rozbudowane oprogramowanie. Takie usługi oferują różne platformy hostingowe, które pobierają co miesiąc opłatę o określonej wysokości. Zazwyczaj abonament kosztuje minimum 90 złotych, jednak cena ta większa się wraz z wykupieniem dostępu do kolejnych funkcjonalności. Koszt sklepu internetowego może się podwyższyć takę za sprawą wynajęcia grafika, który zadba o przygotowanie szaty graficznej i dodatkowych elementów sklepu. Przy takim oprogramowani mamy wszystkie potrzebne integracje które pozwolą nam na prowadzenie funkcjonalnego sklepu internetowego. Nie musimy się również martwić o aktualizację oprogramowania, ponieważ nad wszystkim czuwa zespół ekspertów. W cenie otrzymamy również wsparcie techniczne – dzięki temu początkowa konfiguracja sklepu będzie znacznie łatwiejsza.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania, można przeczytać pod adresem:
http://blog.sky-shop.pl/ile-kosztuje-sklep-internetowy/Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*