Jak wygląda wysyłka towaru w sklepie internetowym?

Z miesiąca na miesiąc liczba sklepów internetowych rośnie, podobnie jak i samych klientów, którzy decydują się na zakupy w sieci. Jednak wraz z liczbą klientów stale rosną ich wymagania w stosunku do usług oferowanych przez e-sklepy. Jednym z takich wymagań jest szybka i sprawna przesyłka.

Na co należy zwrócić uwagę organizując wysyłkę towaru w sklepie internetowym?

Przede wszystkim wysyłka towaru musi być sprawna i szybka, podobnie jak proces przyjmowania, procesowania oraz realizacji całego zamówienia. Sklep internetowy, aby przetrwać na rynku musi zaoferować szybką, kilkudniową wysyłkę towaru pod same drzwi klienta, aby ten chętnie ponownie wracał na kolejne zakupy. Ponadto produkty muszą być odpowiednio zapakowane – element ten sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku sklepu internetowego. Ponadto zakupiony produkt musi być szczelnie zapakowany, aby nie uległ zniszczeniu podczas transportu. Należy pamiętać, że paczki są sortowane i wciąż przeładowywane, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie przesyłki.

Zawartość paczki również należy zabezpieczyć

W zależności od tego, w jakiej dokładnie branży działa sklep i jakiego typu produkty wysyła do klientów, oprócz odpowiednio przygotowanego opakowania trzeba zadbać również o to, aby produkt nie przesuwał się wewnątrz paczki. O ile w przypadku ubrań i butów nie stanowi to znaczącego zagrożenia dla stłuczenia zawartości przesyłki, o tyle jeśli sklep wysyła delikatne i mogą się potłuc przedmioty, np. porcelanę, kosmetyki, armaturę czy delikatne bibeloty ich zabezpieczenie jest szalenie istotne.

Oprócz dobrego zabezpieczenia paczki trzeba również pamiętać o dobrym systemie wysyłki, który pomoże w uporaniu się nawet z bardzo dużą ilością zamówień. Statystyczny sklep internetowy wysyła co miesiąc kilkaset przesyłek – z taką liczbą jest w stanie sobie poradzić bez najmniejszego problemu. Należy jednak przewidzieć sytuację, kiedy nagle sprzedaż się zwiększa i trzeba wysłać kilka tysięcy przesyłek – wówczas dobry system jest na wagę złota.Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*